Aa
يکشنبه 29 دي 1398
تاریخ : يکشنبه 2 دي 1397
کد 1064

مدیر عامل شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی در جمع معاونین و مدیران این شرکت در مدیریت توزیع برق ورزقان مورد تاکید قرار داد :

تنها راه عبور از مشکلات مالی شرکت ، هزینه کرد منطقی است

جلسه کاری اعضای شورای معاونین و مدیران ارشد شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی با حضور مدیر عامل این شرکت در محل مدیریت توزیع برق شهرستان ورزقان برگزار شد.
در این جلسه که عصر روز سه شنبه 27 آذرماه و در راستای بازدیدهای مستمر مدیر عامل و معاونین شرکت از مدیریتهای مختلف شهرستانی و پس از دیدار چهره به چهره با کارکنان این مدیریت ترتیب یافت ، ابتدا مهندس ملکی مدیر توزیع برق شهرستان ورزقان ضمن ابراز خوشنودی از برگزاری این جلسه ، به موضوع زلزله مهیب سال 91 و برخی چالش های بلاتکلیف و لاینحل ناشی از این زلزله اشاره کرد و گفت : پس از زلزله مذکور بازسازی نا هماهنگ بافتهای شهری و روستایی منجر شده ، اکثر شبکه های برق و انشعابات مشترکین بدلیل احداث ساختمانهای جدید و حتی ایجاد کوچه های جدید ، نیاز به بازسازی داشته باشند  و و ایجاد کوچه های جدید باعث شده  تیر های برق بطور خطرناک  در معابر عمومی قرار گیرند  ، و با احداث ساختمانهای جدید اکثراً به حریم شبکه های 400 ولت و 20 کیلو ولت تجاوز شده که در برخی موارد ، امکان فنی جابجایی و رفع حریم نیز وجود ندارد.
مدیر توزیع برق شهرستان ورزقان در بخش دیگری از گزارش خود ، نبود ساختمان اداری مناسب ، مشکلات ناشی از کمبود امکانات در رسیدگی به موقع به روستاهای صعب العبور بویژه در شرایط کولاک و یخبندان شدید منطقه در فصل زمستان ، آمار بالای انشعابات غیر مجاز در شهرستان و ... را از دیگر مشکلات و چالش های این مدیریت عنوان نمود.
در ادامه ، آقای حسن پور رئیس اداره بهره برداری و آذریار رئیس خدمات مشترکین مدیریت برق ورزقان گزارشی از حوزه های مربوطه را بیان داشتند.
در این جلسه همچنین مهندس  جعفری جانشین معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ ، مهندس بوترابی مدیر دفتر نظارت ، فتاحی سرپرست دفتر حراست و امور محرمانه ، موسوی مدیر دفتر حقوقی و رسیدگی به شکایات و سرداری معاون منابع انسانی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی ضمن پاسخگویی به برخی از موارد مطرح شده ، پیرامون عملکرد مطلوب در بخش های مختلف مدیریت برق ورزقان گزارشی ارائه دادند.
بخش پایانی این جلسه به سخنان مهندس فرج نیا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی اختصاص داشت:
وی پس از دیدار با کارکنان این مدیریت و استماع گزارشات مدیران و مسئولین مربوطه ، طی سخنانی ابتداء مجموعه برق ورزقان را به لحاظ جدیت و تلاش همکاران و سلامت شبکه های تحت مدیریت به عنوان یکی از واحدهای خوب و نمونه در سطح شرکت قلمداد نموده و از مدیریت و کارکنان آن صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.
مهندس فرج نیا در ادامه سخنان خود با اشاره به شرایط ویژه و محدودیت مالی در این شرکت ، تجدید نظر در نحوه هزینه ها و نیز هزینه کردهای منطقی را ، تنها راه عبور از مشکلات و بحران مالی شرکت قلمداد نمود.
وی همچنین با تاکید بر اهمیت شنیدن مشکلات منطقی و قانونی همکاران در جای جای استان ، از مدیران دفاتر حقوقی و روابط عمومی شرکت خواست تا در سایت شرکت ساز و کاری را تحت عنوان (( اتاق گفتگو )) راه اندازی نمایند تا مشکلات و مسائل حقوقی همکاران از این طریق مطرح شود و بتوانند پاسخ های حقوقی خود را دریافت نمایند.
مدیر عامل شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی در بخش پایانی سخنان خود با حضور معاونین و مدیران شرکت برخی موارد مطرح شده از سوی کارکنان و مسئولین مدیریت توزیع برق ورزقان را با عناوین ذیل مورد بحث و بررسی قرار دادند :
  • مشکلات مربوط به عدم قرائت کنتور در روستایهای صعب العبور بویژه در فصل زمستان
  • مشکلات مربوط به بیمه رانندگان استیجاری
  • مشکلات مربوط به حقوق و مزایا و تبدیل وضعیت کارکنان تامین نیرو
  • مشکلات مربوط به وضعیت نامناسب ساختمان اداری
  • بحث ارتقاء بخش شغلی کارکنان رسمی
  •  
  • بحث امنیت پرسنل سیمبان به هنگام انجام وظیفه سیمبانی در منطق صعب العبور و جنگلی در مقابل حملات حیوانات وحشی
شایان ذکر است مهندس حسن پور رئیس اداره بهره برداری و آذریار رئیس اداره خدمات مشترکین این مدیریت به خاطر انجام بسیار خوب وظایف سازمانی از سوی مدیر عامل شرکت مورد تشویق قرار گرفتند.