Aa
چهارشنبه 14 خرداد 1399
تاریخ : سه شنبه 7 اسفند 1397
کد 1096

جلسه افتتاحیه مميزي دفتر بازار برق در شركت توزيع نيروي برق استان آذربایجان شرقی انجام شد

به منظور بررسی انطباق عملکرد دفتربازاربرق شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی با روشهای اجرایی و دستورالعمل های ابلاغی شرکت توانیر تیم ممیزی شرکت توانیر کار خود را در این شرکت آغاز نمود.
در مراسم  افتتاحیه این ممیزی که روز سه شنبه 7 اسفند ماه با حضور تیم ممیزی اعزامی از شرکت توانیر ، مدیر عامل ، معاونین و جمعی از مدیران شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی برگزار شد ، ابتدا مهندس اکبر فرج نیا مدیرعامل این شرکت ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا ( س ) روز مادر و زن و خوش آمد گویی به تیم ممیزی با اشاره بر اهمیت این دوره از ممیزی ها در خصوص نحوه اجرای دستورالعمل و شیوه نامه های ابلاغی شرکت توانیر گفت این دوره های ممیزی در شناسایی نقاط مثبت ، قابل بهبود و استفاده از تجربیات موفق شرکت ها در انجام فعالیت ها بسیار حائز اهمیت بوده و افزود  با توجه به اینکه بخش بزرگی از هزینه ها مربوط به خرید انرژی است مدیریت هزینه ها در این بخش با راهکارهای جدید می تواند اثر گذاری مثبتی بر روی در آمد های شرکت های توزیع داشته باشد و در این میان نقش بازار برق در حقیقی شدن روند خرید و فروش برق و توسعه صنعت برق بی بدیل می باشد.
در این جلسه ، همچنین دکترعباپور مسئول دفتر بازار برق شرکت توانیر و سر ممیز نیز طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مجموعه مدیران و کارکنان شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی و شهر تبریز ، به موضوع برنامه ممیزی صنعت برق کشور اشاره کرد اظهار داشت :این ممیزی ها می تواند اثرات مثبت زیادی برای صنعت برق داشته باشد .
وی با اشاره به اینکه شرکت توانیر و شرکت های زیر مجموعه تاکنون ، برنامه ای در خصوص ممیزی حوزه بازار برق نداشته ، تصریح کرد : ممیزی صنعت برق در ارتباط با دفاتر بازار برق ، این فرصت را به متخصصان این حوزه می دهد تا از نزدیک فعالیت های همدیگر را رصد کرده  و به توانمندیها و تجارب یکدیگر دست یابند .
وی افزود : کار ممیزی کار بسیار مهمی است که در حقیقت از اجرای دقیق ضوابط ، مقررات و دستور العمل ها بر اساس چک لیست ها اطمینان حاصل می شود و "نقاط قوت و قابل بهبود" شناسایی می گردد .
دکتر عباپور در پایان ، اظهار اطمینان کرد که با حضور در این ممیزی بتواند از توانمندیها و دستاوردهای شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی بخصوص در دفتر بازار برق نیز بهره مندی لازم را اخذ نماید.
در ادامه این جلسه مهندس جعفر جعفری جانشین معاونت بهره برداري شركت توزيع نيروي برق آذربایجان شرقی ضمن ارائه گزارشی کامل از فعالیت های شرکت و معاونت بهره برداری گفت: هدف از انجام این مميزي  بررسي عملكرد دفاتر بازار برق و انطباق عملکرد آنها با دستورالعمل هاي ابلاغی و انتظارات شركت توانير می باشد.
قسمت پایانی جلسه افتتاحیه به ارائه گزارشی از سوی خانم مهندس باقرزاده مدیر دفتر بازار برق شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی اختصاص داشت ، وی فعالیت ها  و برنامه هاي اجرایی بازار برق را بصورت پاورپوینت ارائه و به عملکرددفتر بازار برق  در زمينه  سنجش، پايش و پيش بيني مصرف انرژي، ساختار بازار برق، قراردادها، خريد انرژي از بازار برق و بورس انرژي  و نيرو گاه هاي مقياس كوچك اشاره كرد.
 

 
آلبوم تصاویر ممیزی دفتر بازار برق