Aa
سه شنبه 14 مرداد 1399
تاریخ : چهارشنبه 13 شهريور 1398
کد 1144

بررسی عملکرد و برنامه های شرکت های توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی و تبریز با حضور معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر

به منظور بررسی عملکرد و برنامه های شرکت های توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی و تبریز به ویژه در حوزه های فنی ، اجرایی ، مالی و چگونگی گذر موفق از پیک بار سال 98، جلسه ای با حضور مهندس غلامعلی رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر و دکتر ناصر اسکندری مدیر کل دفتر مهندسی توانیر با مدیران عامل ، معاونین و مدیرا ن ارشد این شرکتها برگزار شد.
در این جلسه  4  ساعته که  بعداز ظهر روز دوشنبه  11  شهریور ماه در سالن جلسات شرکت توزیع برق  آذربایجان شرقی برگزار شد ، ابتدا مهندس فــرج نیا مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی ضمن خوش آمدگویی ، عبور موفقیت آمیز مجموعه صنعت برق کشور را از مشکل پیک بار تابستان امسا ل به حاضرین در جلسه تبریک گفت و افزود :این مفقیت ناشی از همت و تلاش شبانه روزی مجموعه کارکنان خدوم صنعت برق کشور بوده و نقش مردم و همکاری خوب مشترکین محترم در این موفقیت کاملا" ارزشمند است که افتخاری برای افتخارات خادمین و تلاشگران متعهد صنعت برق رقم زد.
در ادامه این جلسه کاری ، مهندس عادل کاظمی مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز ، گزارشی از اقدامات شرکت متبوع خود در حوزه های مختلف مصارف انرژی برنامه ریزی ، مهندسی ،وضعیت اعتبارات طرح ، عملکرد پروژه های سرمایه ای و نیرورسانی ، فناوری ، دیسپاچینگ، اهداف و برنامه های شرکت در شاخص های طرح چاوش ، وضعیت فروش انشعاب و وصول مطالبات و ... را به تفصیل تشریح نمود.
سپس مهندس فـــرج نیا مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی نیز ضمن تشریح عملکرد این شرکت در اجرای برنامه های گذر از پیک بار تابستان ، به مقایسه وضعیت پیک بار سال  98، نسبت به سال 97 پرداخت. وی گفت : در پیک بار تابستان سال جاری توجه ویژه ای به بخش های صنعت و کشاورزی در راستای "رونق تولید" گردید و با مانیتورینگ و رصد و پایش مصرف در شبکه توزیع حوزه شرکت ، سعی بر این شد تا این بخش ها در کنار مشترکین حوزه  خانگی  به نحو قابل قبول  و حتی شایسته ای از انرژی برق مطمئن بر خوردار باشند.
وی در عین تصریح کرد که شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی با وجود افزایش مصرف مشترکین خود در حوزه صنعت و کشاورزی  نسبت به سال قبل ، در رعایت سهمیه  ابلاغی کاهش مصرف از سوی توا نیر ،  نهایت تلاش و جدیت را به عمل آورده   و با برنامه ریزی موثر حتی بیش از مقدار سهمیه ، کاهش بار در ایام تابستان داشته است.
مهندس فـــرج نیا در ادامه گزارش خود، پیرامون اقدامات این شرکت در تحقق برنامه های اجرای طرح حذف کاغذ قبوض وراه اندازی سیستم الکترونیکی قبوض (قبوض سبز) ،برنامه های مدیریت استراتژیک ،برنامه ریزی ، شاخص های خدمات مشترکین و عملکرد شرکت در حوزه شاخص های طرح سیما و طرح چاوش مواردی را تشریح نمود.
وی در پایان گزارش خود در تبیین وضعیت موجود اندازه گیری ولتاژ و شاخص های طرح چاوش اظهار داشت که در حال حاضر42/88 در صد مشترکین شرکت با ولتاژ قابل قبول ( 210 تا 240 ) ولت از خدمات انرژی برق بهره مند هستند و مجموعه کارکنان شرکت تلاش می کنند تا این رقم را در کمترین زمان ممکن  یعنی بالای 95 درصد برسانند.
پس از گزارش مدیران عامل و توضیحات معاونین و برخی مدیران شرکت ها ، دکتر ناصر اسکندری مدیر کل دفتر مهندسی توانیر طی سخنانی با اشاره به اهمیت و جایگاه مهم بخش توزیع در صنعت برق ، اظهار داشت : شاید اولین باری است که تصمیم گیری در حوزه توزیع توسط مسئولان مستقیم این بخش انجام می گیرد که کاملا"امری موثروکارساز خواهد بود.
وی همکاران بخش توزیع نیروی برق را جزو افراد پیشتاز در حوزه خدمت رسانی صنعت برق قلمداد کرده و اظهاراطمینان کرد که اعتبارات این بخش به دقت در جای خود و مربوط به پروژه هاوطرح های مربوطه انجام پذیرد.مهندس رخشانی مهر معاون هماهنگی توزیع توانیردر سخنرانی پایانی این جلسه و پس از استماع گزارش مدیران و مسئولین حاضر در جلسه ، ابتدا ضمن تشریح فعالیتهای این معاونت و دیدگاههای خود پیرامون موفقیت بیشتر در بخش توزیع نیروی برق کشور ، اظهار عقیده کرد که اگر کارها و طرحها به شکل کارشناسی و علمی تر به پیش روند قطعا"بازدهی و بهره وری ارزشمندتری را شاهد خواهیم بود و در این شرایط باید توجه ویژه به موضوع اطلاع رسانی داشته باشیم.
وی مطالبه گری متقابل مدیران شرکتها ی توزیع با مدیران توانیرو بالعکس را بسیار مهم ارزیابی کرده و گفت : این عمل ومطالبه گری نه تنها برای بخش توزیع سودمند خواهد بود ، بلکه موجب خدمت رسانی بهتر به مردم نیز می گردد که نتیجه نهایی عملکردها محسوب می شود.
و با تاکید بر اینکه مجموعه مدیران و کارشناسان بخش توزیع برق باید به دانش روز مسلح تر کنند، اظهار داشت که پرسنل ما نباید برای پوشش دادن موارد غیر ضرور انرژی بیشتری به خرج دهند و در کنار این موارد باید خودمان را حتما" در عقلانیت علمی دنیا و هدفمند شریک بدانیم. مشکل ما صرفا" محدودیت منابع مالی نیست ، باید جلوی فرصت سوزی را بگیریم و با تکیه بر توان ، تلاش و دانش علمی روز ، مشکل منابع مالی را رفع نماییم که امری شدنی است و در چنین شرایطی ، مردم به کار و تلاش ما امیدواری بیشتری خواهند داشت .
از نصب کنتورهای طرح فهام (هوشمند ) در کشور گفت: تاکنون در عرض 9 سال حدود 400 هزار دستگاه  از این کنتورها در سطح کشور نصب شده و طبق برنامه ریزی انجام شده سعی خواهیم کرد درافق دو ساله این رقم را به حدود 5 میلیون کنتور افزایش دهیم.
وی در ادامه ضمن تا کید بر اهمیت کا هش تلفات در شبکه های توزیع برق و پیک سایی ، لزوم تامین مطمئن برق بخش های مولد از جمله صنعت و کشاورزی را بسیار مهم دانسته و عملیاتی نمودن برنامه هوشمند سازی مراکز اتفاقات را نیز امری ضروری خواند.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در توضیح اهمیت طرح چاوش ،استقرار این طرح را به نوعی ایجاد اتاق شیشه ای بهره برداری برق در برابرمردم دانسته و گفت: در چنین شرایطی میزان ولتاژ به مردم مشخص میشود و فضای مطالبه گری مردم عینیت می یابد و لذا باید تا استقرار کامل آن ، تلاش کنیم تا شاخص های ولتاژرا بالا ببریم.
مهندس رخشانی مهر در بخش پایانی این جلسه ، توضیحاتی سامانه نظارت مکانیزه در بحث بهره برداری و اجرایی ، قبوض سبز و... ارائه داده و در پایان به کلیه مدیران بخش توزیع برق تاکید کرد که باید در اجرای برنامه ها ی خود ، حتما" در زمان های کوتاه آسیب شناسی کرده و مانع هدر رفت نیروی کار در این مجموعه باشیم.

 
آلبوم تصاویر جلسه با معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر