Aa
سه شنبه 14 مرداد 1399
تاریخ : چهارشنبه 18 دي 1398
کد 1174

با حضور دکتر تقوایی مدیر کل تحقیقات و تو سعه فناوری شرکت توانیر صورت گرفت :

امضای تفاهم همکاری میان شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی و مرکز رشد دانشگاه تبریز
نشست تخصصی در خصوص فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی  شرکت توزیع  نیروی  برق  آذربایجان شرقی  با حضور  مدیر کل تحقیقات و توسعه فناوری  شرکت توانیر و مسئولین پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاههای منطقه ، در این شرکت برگزار شد . در این نشست مشترک که روز دوشنبه 16 دیماه ترتیب یافت ، علاوه بر دکتر تقوایی مدیر کل تحقیقات و توسعه  فناوری شرکت توانیر ، مهندس ده آفرین معاون مدیر کل و نیز معاونین پژوهشی ، مدیران ارتباط صنعت و دانشگاه و اساتید منتخب  دانشگاههای  تبریز ،صنعتی سهند ، و شهید مدنی نیز حضور داشتند.
مهندس اکبر فرج نیا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجانشرقی  طی سخنانی در این نشست  تخصصی ضمن تاکید  بر اهمیت تحقیق و پژوهش در صنعت برق ، توسعه ارتباط پژوهشی و تحقیقاتی  بین صنعت برق و دانشگاهها  ،  مراکز  تحقیقاتی و استارت آپ های فعال در این حوزه را از سیاست های مهم ، جدی و تاثیر گذار وزارت نیرو و صنعت برق قلمداد کرد. در ادامه این نشست ، فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی و پروژه های تحقیقاتی خاتمه یافته شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی و برخی چالش های موجود بین صنعت برق و دانشگاهها مورد بررسی قرار گرفت .
در بخش دوم این نشست  تخصصی ، جلسه ای  با حضور  صاحبان  استارت آپ های فعال در حوزه  صنعت برق  منطقه  پیرامون فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی و برنامه های مدیریت مصرف و پیک سایی تابستان 99 برگزار گردید که در این راستا ، تفاهم نامه همکاری پژوهشی و تحقیقاتی با استارت آپ ها و شرکت های نوپا  ،  بین شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی و مرکز  رشد دانشگاه تبریز در حضور دکتر تقوایی مدیر کل تحقیقات و توسعه فناوری شرکت توانیر و توسط مهندس فرج نیا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجانشرقی و دکتر پورزیاد رئیس مرکز رشد دانشگاه تبریز به امضا رسید.