Aa
دوشنبه 23 فروردين 1400
تاریخ : چهارشنبه 13 اسفند 1399
کد 1272

همزمان با چهل و سومین هفته از پویش #هر هفته- الف- ب- ایران و با حضور وزیر نیرو صورت گرفت:

بهره‌برداری از ۸۳۴ پروژه برق رسانی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی با ۱۱۲ میلیارد تومان هزینه
در هفته چهل و سوم پویش مردمی #هر هفته- الف به- ایران ، تعداد 834 پروژه شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی در قالب ۸ طرح بزرگ با مجموع ۱۱۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید. همزمان با مراسم ویدئو کنفرانسی بهره برداری از این پروژه ها که پیش از ظهر روز سه شنبه ۱۲ اسفند همزمان با بهره‌برداری از دهها طرح آب و برق وزارت نیرو در استان‌های آذربایجان شرقی، کرمانشاه، همدان، گیلان و فارس برگزار شد، مهندس اکبر فرج نیا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی طی گزارشی و در گفتگو با صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی اظهار داشت: برقرسانی به ۸ روستای بی برق در شهرستانهای مرند، ورزقان، اهر، بستان آباد و هوراند بخشی از این پروژه هاست که قریب به ۶ میلیارد تومان برای برقرسانی به آنها، اعتبار هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی همچنین سایر طرح های مهم به بهره برداری رسیده این شرکت در هفته چهل و سوم پویش # هرهفته- الف- ب- ایران را به شرح ذیل اعلام کرد: - توسعه شبکه فشار متوسط و ضعیف شهری - توسعه شبکه فشار متوسط و ضعیف روستایی - توسعه و احداث خطوط روشنایی معابر شهری - افزایش قابلیت اطمینان شبکه - اصلاح و ساماندهی شبکه های فشار متوسط و ضعیف شهری - اصلاح و ساماندهی شبکه های فشار متوسط و ضعیف روستایی. وی مجموع اعتبار هزینه شده برای این پروژه ها را نیز بالغ بر 106 میلیارد تومان اعلام نمود. وی پاسخگویی به افزایش تقاضای انرژی برق، کاهش تلفات انرژی از شبکه، بارگیری بهینه از ظرفیت ترانس ها و پست های زمینی به ویژه در زمان پیک بار، کاهش افت ولتاژ مشترکین، افزایش قابلیت اطمینان شبکه و نوسازی شبکه توزیع و روشنایی معابر را از جمله اهداف شرکت در احداث و راه‌اندازی این پروژه ها قلمداد نمود. گفتنی است طی این مراسم، ده‌ها پروژه آب و برق در استان‌های همدان، کرمانشاه، گیلان، فارس و آذربایجان شرقی با مجموع ۵۸۳ میلیارد تومان هزینه با فرمان ویدئو کنفرانسی دکتر اردکانیان وزیر نیرو مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری وزارت نیرو، در ایستگاه چهل و سوم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، بهره برداری از کار برقرسانی به ۸۳ روستا در ۱۷ استان‌ کشور شامل اصفهان، آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی، بوشهر، کرمان، خوزستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، هرمزگان و یزد آغاز شد.