Aa
دوشنبه 23 فروردين 1400
تاریخ : چهارشنبه 18 فروردين 1400
کد 1279

اولین جلسه هماهنگی معاونین و مدیران نواحی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی برگزار شد

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی بر لزوم آمادگی فنی واحدهای مختلف این شرکت برای گذر از پیک بار تابستان ۱۴۰۰ تاکید کرد.
جلسه هماهنگی آغاز سال معاونین و مدیران نواحی ۱۹ گانه شهرستانهای حوزه خدمت‌رسانی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی با حضور مدیرعامل این شرکت برگزار شد.
 در این جلسه که روز دوشنبه ۱۶ فروردین با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن جلسات این شرکت ترتیب یافت، ابتدا مهندس اکبر فرج نیا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی طی سخنانی ضمن تبریک سال نو، اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، به برخی اقدامات و چالش‌های این شرکت در سال 99 اشاره کرد و گفت: سال گذشته از نظر مالی، سال سختی برای شرکت بود ولی با این حال تا آنجایی که امکان داشت، سعی کردیم این مشکلات را با وجود نوسانات بازار به واحدها منتقل نکنیم.
 وی در ادامه به پیک تابستان و مدیریت بار زمستان سال ۹۹ اشاره کرد و در این راستا ضمن بیان موفقیت های شرکت در گذر موفق از این بحران ها، از تلاش های تک تک همکاران صمیمانه قدردانی کرده و اظهار داشت:  لازم است در این خصوص تشکر ویژه مهندس  حائری معاون محترم وزیر نیرو در امور برق و انرژی و دکتر پورمحمدی استاندار محترم آذربایجان شرقی در جلسه مشترک شان که اواخر سال در محل استانداری برگزار شد را به شما همکاران تلاشگرم اعلام نمایم.
 مهندس فرج نیا در عین حال، بر لزوم آمادگی فنی واحدهای مختلف شرکت برای گذر از پیک بار تابستان ۱۴۰۰ تاکید کرده و اظهار امیدواری کرد که با تدابیر دولت و کارشناسان امر، مشکل کمبود سوخت گاز نیروگاه‌ها در زمستان ۱۴۰۰ و به دنبال آن مشکل تولید برق حادث نشود تا مردم عزیز با اطمینان خاطر بیشتری، شاهد کمبود تولید برق در فصل زمستان نباشند. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود به نامگذاری امسال به نام "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ما در سال ۱۴۰۰ آنچه در توان داریم در راستای رشد اقتصادی کشور به ویژه در تأمین مطمئن برق برای بخش تولید، صنعت و کشاورزی و ... تلاش خواهیم کرد.
 وی همچنین از آمادگی کامل این شرکت برای تعویض سیم های مسی شبکه فشار ضعیف با کابل های خودنگهدار نیز اشاره کرد و اظهار داشت: بر اساس برآورد و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی می‌تواند این مهم را در عرض سه سال به اتمام برساند به طوری که هم اکنون طرح مذکور در حال واگذاری به پیمانکاران است و از اواخر خردادماه، کارهای اجرایی آن آغاز خواهد شد.
 مهندس فرج نیا در بخش پایانی سخنان خود، برخی برنامه‌های مهم این شرکت در سال جاری از جمله مقابله شدیدتر با استخراج رمز ارز های غیرمجاز، جلوگیری از سرقت تجهیزات شبکه و انشعابات غیرمجاز، اجرای فعالیت‌های موثر برای مدیریت مصرف در بخش‌های مختلف، ارتباط با رسانه ها و حضور موثر در فضای مجازی برای تبیین عملکرد و فعالیت‌های شرکت به ویژه در اجرای برنامه‌های پیک زدایی، اصلاح الگوی مصرف، معرفی نرم افزارها و اپلیکیشن های فعال در صنعت برق در راستای خدمت‌رسانی موثرتر به مردم، تأمین رفاه و کاهش مراجعات حضوری مشترکین و ... اشاره کرد.
 در بخش دوم این جلسه، هر یک از مدیران نواحی شرکت به تفصیل نقطه‌ نظرات، مشکلات و برنامه‌های خود را بیان کردند. مشکلات تجهیزات فنی و کمبود ماشین آلات سنگین - فروش انشعاب و وصول مطالبات - خدمات مشترکین - مشکلات قرائت کنتور - اصلاح و نوسازی شبکه - اجرای طرح ها -  تبلیغات مدیریت مصرف - پاداش مشترکین خوش حساب و صنایع همکاری کننده - مقابله با انشعابات غیرمجاز و مقابله با رمز ارز های غیر قانونی - برنامه های پیشگیری از سرقت و مشکلات گشت تلفیقی در این خصوص - لزوم همکاری با سایر دستگاه‌های اجرایی و ارگانها- مشکلات اداری و پرسنلی- مشکلات پرسنل پیمانکاری و حجمی- رفتارهای سازمانی- ارزیابی شاخص ها و تاکید بر ارتباط با رسانه‌ها و خبررسانی، از جمله مواردی بود که در بخش تبیین نقطه‌نظرات توسط مدیران نواحی شرکت مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 در پایان این جلسه که بعنوان اولین جلسه  کاری آغاز سال بود ، معاونین شرکت نیز به ترتیب آقایان منوچهری معاون فروش و خدمات مشترکین، مسعودفر معاون مالی و پشتیبانی، روشن میلانی معاون برنامه ریزی و مهندسی، رشت آبادی معاون بهره برداری و دیسپاچینگ، منصوری معاون منابع انسانی و نیز آقایان جعفری مشاور مدیرعامل در امور فنی و بدر مدیر دفتر روابط عمومی شرکت، ضمن پاسخ به برخی موضوعات مطروحه، به بخشی از عملکرد یک سال گذشته و برنامه های سال جدید اشاره کردند.