يکشنبه 16 مرداد 1401
تاریخ : يکشنبه 2 مرداد 1401
کد 1411

با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی صورت گرفت:

بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان مرند با نگاه ویژه به زیرساخت صنعت برق
جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان مرند با حضور دکتر محمد کلامی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.
در این جلسه که روز دوشنبه ۲۰ تیرماه در محل فرمانداری شهرستان ویژه مرند ترتیب یافت، جمعی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان از جمله مدیران عامل شرکت های توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی، برق منطقه ای آذربایجان، آب منطقه ای و آب و فاضلاب استان نیز حضور داشتند.
در این جلسه پس از گزارش دکتر عباسی فرماندار شهرستان ویژه مرند از ظرفیت‌ها و مشکلات زیرساختی این شهرستان در بخشهای تولید و صنعت، دکتر کلامی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: شهرستان مرند با وجود جایگاه جمعیتی خود در استان، از واحدهای تولیدی بزرگ بی‌بهره است.
وی افزود: برای اینکه این شهرستان به جایگاه واقعی خود در حوزه اقتصاد و تولید برسد، نیازمند همت جمعی هم در حوزه استانی و هم شهرستانی است.
در ادامه این جلسه، مهندس فرج نیا مدیر عامل شرکت توزیع برق آذربایجان شرقی به زیرساخت‌های برق در این شهرستان، از جمله برنامه انتقال برق به شهرک صنعتی شماره ۲ مرند اشاره کرد و گفت: برای تامین مطمئن انرژی برق این شهرک صنعتی برای سالهای آتی و پاسخگویی به نیازها و درخواست های واحدهای تولیدی در حال استقرار در این شهرک، هماهنگی‌های لازم با شرکت برق منطقه ای آذربایجان جهت افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلوولت موجود در منطقه، انجام شده است.
به گفته مهندس احد چلبیانلو مدیر توزیع برق شهرستان مرند، این شهرستان سومین شهرستان پرجمعیت استان بعد از تبریز و مراغه بوده و پیک مصرف برق آن بین ۱۱۵ الی ۱۲۰ مگاوات می باشد که با اجرای برنامه‌های مدیریت پیک در ایام جاری تابستان، به ویژه در بخش های صنعت، کشاورزی و اداری، قریب به ۱۹ مگاوات کاهش بار انجام می پذیرد.