Aa
چهارشنبه 19 بهمن 1401
تاریخ : يکشنبه 22 آبان 1401
کد 1434

همزمان با هفته پدافند غیرعامل صورت گرفت:

برگزاری رزمایش ارزیابی آماده بکاری مولدهای اضطراری برق مراکز حساس و حیاتی توسط شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی
همزمان با شرکت های صنعت برق سراسر کشور، رزمایش سراسری قطع برق و ارزیابی عملکرد آماده بکاری مولّدهای برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس استان توسط شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی نیز برگزار شد.
این رزمایش که به مناسبت هفته پدافند غیر عامل (۴ الی ۱۱ آبان ماه) روز یکشنبه ۸ آبانماه بصورت سراسری با فرماندهی سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و مهندس کردی مدیرعامل شرکت توانیر با شعار "پدافند دانش بنیان، حفاظت زیرساخت و تداوم کارکردها" آغاز گردید.
 این رزمایش در شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی نیز راس ساعت ۱۴:۳۰ آغاز و میزان آماده بکاری مولدهای برق اضطراری تعداد  ۴۲ مرکز حساس و حیاتی از جمله بیمارستان های مهم در سطح شهرستان های تابعه بطور دقیق کنترل و ارزیابی شد.
 مهندس اکبر فرج نیا مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی در حاشیه این رزمایش که دستور آن از محل مرکز دیسپاچینگ این شرکت انجام گرفت، در گفتگویی اظهار داشت: براساس اعلام مرکز فرماندهی این رزمایش در شرکت توانیر، برق مراکز مهم، بدون اطلاع قبلی قطع و میزان آمادگی مراکز مورد نظر در مواقع بحران و قطع برق، برای استفاده سریع از دیزل ژنراتور ارزیابی شد.
وی افزود: در حوزه فعالیت شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی به محض اینکه برق تعدادی از مراکز حساس و دستگاههای اجرائی قطع شد با نظارت نامحسوس کارشناسان این شرکت، برق کلیه مراکز مذکور( به جز دو مرکز) بلافاصله با ژنراتور اضطراری وصل و در ارزیابی‌ها مشخص شد که در میانگین زمانی چند ثانیه ای وارد مدار شدند و تنها برق ۲ مرکز با تاخیر وارد مدار شدند که دستورات و اقدامات بهبود شرایط و الزامات، در سریعترین زمان اعمال گردید.
به گفته مهندس مدد کمیلی مجری مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی وضعیت آماده بکاری مولدهای برق اضطراری مراکز حیاتی و مهم حوزه شرکت نسبت به سال گذشته با اجرای دستورالعمل های مدیریت بحران این شرکت، بهتر شده به نوعی که تاخیر در به مدار آمدن دیزل ژنراتورهای برق این مراکز، از ۴ مورد سال گذشته به دو مورد کاهش یافته است.
گفتنی است از ۴ تا ۱۱ آبان به عنوان "هفته پدافتد غیرعامل" در تقویم کشورمان نامگذاری شده است.
در استان آذربایجان شرقی به جز شهرستان های تبریز، اسکو و آذرشهر، تمامی شهرستان ها، تحت پوشش خدمات رسانی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان شرقی قرار دارند.